Projekt Nové jazykové a ICT učebny je spolufinancován Evropskou unií
Registrační číslo projektu: CZ.06.2.67/0.0/0.0/16_066/0006854
Předpokládané období realizace projektu: červen 2016 – srpen 2018
Cílem projektu je:
- prostřednictvím vybudování kvalitní a dostupné infrastruktury na SOU ELEKTROTECHNICKÉHO PLZEŇ zajistit pro všechny současné i budoucí žáky školy rovný přístup ke vzdělávání a k získávání klíčových schopností v technických oborech a tím zajistit jejich reálnou uplatnitelnost na trhu práce,
- posílit výuku cizích jazyků zejména v oborech technického vzdělávání.
V rámci realizace projektu došlo k vybudování 2 nových odborných jazykových učeben a učebny ICT technologií a vybavení moderními technologie pro výuku, celkem pro kapacitu 62 žáků. Dále bylo realizováno komplexní datové pokrytí, zasíťování a vybudování úložišť dat pro celou budovu pavilonu č. 6 a připojení k páteřní síti SOUE podle Standardu konektivity.
Obsahem projektu byly úpravy jednoho z pavilonu č. 6 v areálu SOUE, kde probíhá výuka žáků školy. Díky rekonstrukci došlo k vybudování 2 nových odborných jazykových učeben a učebny ICT technologií vybudování a vybavení moderními technologie pro výuku, celkem pro kapacitu 62 žáků. Dále bylo realizováno komplexní datové pokrytí, zasíťování a vybudování úložišť dat pro celou budovu pavilonu č. 6 a připojení k páteřní síti SOUE podle Standardu konektivity pro zajištění vnitřní konektivity školy a připojení k internetu.
Samotná realizace projektu probíhala na základě realizace několika významných veřejných zakázek:
Stavební práce – SOD uzavřena dne 29. 3. 2018, dodavatel SILBA – Elstav s. r. o., stavba dokončena dne 29. 9. 2018, dodávka nábytku – kupní smlouva uzavřena dne 15. 6. 2018, dodavatel ARBYD CZ s. r. o., dodávka počítačů – KS uzavřena dne 29. 8. 2018, dodavatel FALCON – ROKYCANY s. r. o. Dodávky byly realizovány do 29. 9. 2018. Po celou dobu rekonstrukce stavby byly zajištěny inženýrské činnosti TDI, AD a BOZP. Ihned po předání stavby bylo požádáno o provedení kolaudace stavby. Předpoklad vydání kolaudačního souhlasu je do konce října 2018.
V současné době probíhá začleňování nových dílen odborného výcviku do výuky. Podařilo se naplnit základní cíl projektu v zajištění rovného přístupu, pro všechny současné i budoucí žáky školy, ke vzdělávání a k získávání klíčových schopností v technických oborech a tím zajistit jejich reálnou uplatnitelnost na trhu práce. Systém nových technologií, nových moderních komponentů a automatizace ještě více přiblíží praktické dovednosti žáků potřebné pro účinné zapojení do procesů průmyslové revoluce 4.0. Díky vybudování nových jazykových učeben dojde k posílení výuky cizích jazyků a zlepšení komunikativní znalosti cizích jazyků absolventů školy.
Výstup projektu:
- Počet podpořených vzdělávacích zařízení: 1
- Kapacita podporovaných zařízení vzdělávacích zařízení: 298 žáků (odvíjí se od kapacity dotčené budovy školy, tedy pavilonu 6)
Realizace projektu byla podpořena v rámci Integrovaného regionálního operačního programu v rámci 66. výzvy – INFRASTRUKTURA PRO VZDĚLÁVÁNÍ – INTEGROVANÉ PROJEKTY ITI
Program | Integrovaný regionální operační program |
Prioritní osa | PO 2: Zkvalitnění veřejných služeb a podmínek života
pro obyvatele regionů |
Specifický cíl | SC 2.4: Zvýšení kvality a dostupnosti infrastruktury pro vzdělávání a celoživotní učení |
Míra podpory z EFRR a státního rozpočtu: | Evropský fond pro regionální rozvoj – 85 %
státní rozpočet – 5 % |